Chcete-li získat trvalý přístup ke všem informacím a využívat i mnoha dalších výhod, staňte se členem ASPOS. Zaregistrujte se

Provoz školních jídelen v období 28.2.-28.3.2021

neděle 28. února 2021
děti

Nouzový stav vyhlášen do 28.3.2021, od pondělí se opět uzavřou školy

Vláda od 28. února 2021 do 28. března 2021 vyhlásila na území ČR nouzový stav.

Současně vláda rozhodla o novém vyhlášení současných krizových opatření vlády, o prodloužení platnosti mimořádných opatření MZ ČR, ovšem s řadou zpřísnění.

 

Uzavření škol

Na základě krizové opatření č. 200 (ke stažení zde: VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz)) musí do 21. března 2021 přerušit prezenční školní docházku žáci 1. a 2. ročníků základních škol včetně přípravných stupňů, speciálních škol a praktických škol jednoletých a dvouletých. Osobní přítomnost se zakazuje i dětem v mateřských školách.

Výjimku mají jen základní školy, školky a dětské skupiny při zdravotnickém zařízení, školy zřízené při zařízeních pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy a dále zařízení, která budou zabezpečovat péči o děti zaměstnanců integrovaného záchranného systému, pracovníků kritické infrastruktury, bezpečnostních sborů a dalších vybraných profesí.

 

Omezení pohybu

Od 1. do 21. března 2021 platí, na základě krizové opatření č. 216 (ke stažení zde: VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz)), zákaz opouštět území okresu nebo hlavního města Prahy, na jehož území má dotyčný trvalý pobyt nebo bydliště, bez zásadního důvodu. Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesta do zaměstnání. Všechny osoby, které využijí tuto výjimku, musí prokázat důvodnost využití výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu výjimky. Prohlášení, nebo formulář k vyplnění si můžete stáhnout zde (ve spodní části stránky): Pohyb mezi okresy - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

 

 

Provoz školních jídelen

- viz krizové opatření č. 217 (ke stažení zde: VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz), účinnost od 1. března 2021 do 21. března 2021)

Školní jídelny zařízení, ve kterých je i nadále povolena osobní přítomnost dětí, žáků, studentů

 • je povoleno prezenční školní stravování (tj. na místě v ŠJ) jen zaměstnanců přítomných na pracovišti a dětí, žáků a studentů účastnicích se prezenčního vzdělávání
 • je povoleno i poskytování stravy mimo provozovnu (tj. např. formou výdejového okénka, prodej jídla s sebou)

Tyto školní jídelny musí dodržovat následující pravidla:

 • povinnost zajistit vzdálenost (odstup) 1,5 metru mezi jednotlivými stoly
 • povinnost zajistit max. počet 4 strávníků u jednoho stolu (pokud je stůl dlouhý, může u něj sedět více strávníků – ale tak, že mezi skupinami max. 4 strávníků, je rozestup alespoň 2 metry)
 • povinnost zajistit, aby v prostoru jídelny nebylo více strávníků, než je míst k sezení (v jídelně nemohou být jiní strávníci než ti, co mají místo k sezení = nemůže stát fronta strávníků čekajících na místo)
 • zajistit maximální možný rozestup mezi strávníky různých skupin

Školní jídelny zařízení, ve kterých není povolena osobní přítomnost dětí, žáků, studentů

 • je povoleno jen poskytování stravy mimo provozovnu (tj. např. formou výdejového okénka, výdej jídla s sebou)

 


 

Přihlaste se na 3.ročník praktických workshopů ASPOS.

Připravili jsme si pro Vás praktické semináře nejen na témata Sanitace a Hygiena.

PŘIHLÁSIT SE  VÍCE INFORMACÍ

 

Přihlášení

Zapomněli jste své heslo?

Nejste u nás přihlášení?

Registrace

 • přístup do neveřejné části webu
 • možnost stahování dokumentů
 • možnost přispívat do diskusí k odborným článkům
 • slevy pro členy na různé akce a vybrané produkty
Registrace >